Dünyaca meşhur dizinin setinde korkulu vaka… Vurularak öldürüldü!

1990’dan süregelen ve 22 senedir Brooklyn’de çekilen bir kabahat dizisi olan Law&Order’ın setinde yaşananlar dünyayı sarstı.
Suçluların peşine düşen ve onları adalete teslim eden bir detektif ekibini özetleyen dizide bu kez ‘gerçek’ bir kabahat işlendi…
31 yaşlarında olduğu bildirilen set çalışanının adının Johnny Pizarro olduğu açıklandı.
Johnny Pizarro’nun dizi setindeki görevinin çekimler başlamadan ilkin otomobil park edilebilecek bölgeleri tutmak için Trafik konileri koymaktı.

Johnny Pizarro’nun kim tarafınca öldürülmüş olduğu açıklanmadı.
Talihsiz insanın silahlı saldırıya uğramış olduğu sırada kaldırıma park etmiş bir arabanın içinde oturmuş olduğu açıklandı. Pizarro, kaldırımdaki boş bir yere arabayı park etmiş, dizi çekimlerinde kullanılan büyük bir kamyon sonrasında oraya geleceği için park yerini tutmuştu. Sabaha karşı 05.15 sıralarında siyah kapüşonlu üst giyen bir adam otomobile yaklaştı, sürücü tarafındaki kapıyı açtı ve Johnny Pizarro’yu başından ve ensesinden onlarca kere vurdu.
Queens sakini olan Pizarro hastaneye kaldırıldı sadece kurtarılamadı.
Polis, soruşturmanın devam ettiğini açıklayarak şüpheli ve katliam sebebi hakkında data vermekten kaçındı.
Görgü tanıkları tarafınca olayın yaşandığı yerin dizi çekimleri için sık sık kullanıldığı sadece vaka yaşandığı anda oldukça boş olduğu söylendi.
‘SAHTE SUÇ MAHALLİ ZANNETTİM’
Ölen set çalışanının bir meslektaşı New York Post’a şunları söylemiş oldu:
“Çılgıncaydı. Bir münakaşa duymadım. Sabahın erken saatleriydi ve ortalık sessizdi. Yalnız bir patlama sesi geldi. Ona kaç el ateş edildiğini anlayamadım. Bunu kimin, niçin yapmak istemiş olabileceğini anlayamıyorum.”
Polisler vaka yerine vardığında, bölge sakinleri yaşananların gerçek bulunduğunu bir an anlayamadı. Çevrede yaşayanlar gördüklerinin dizi çekimi bulunduğunu sandılar.
60 yaşındaki bölge sakini Janus Czuj, New York Post’a şunları söylemiş oldu: “Bu sabah uyandım ve polis memurlarını gördüm, bunun düzmece bir kabahat yerel bulunduğunu düşündüm. Köpeklerimi gezdirmeye çıkmıştım. Sesleri duyunca bunun bir Film bulunduğunu sandım. Fakat her şey gerçekmiş.”
ALEC BALDWIN OLAYINI HATIRLATTI
Meşhur oyuncu Alec Baldwin, geçen yıl hem yapımcısı olduğu hem de başrolünde oynadığı Rust adlı filmin çekimleri esnasında görüntü yönetmeni Halyna Hutchins’i yanlışlıkla vurmuş, talihsiz hanım tüm çabalara karşın kurtarılamamış ve yaşamını kaybetmişti. Olayın arkasından bitmeyen tartışmalar yaşanmış, mevzu aylarca dünya medyasında gündemden düşmemişti.
ABD’den flaş izahat: Putin, Kırım senaristliğini tekrardan hayata geçirecek

Son Dakika Haberler