Meteoroloji uyardı! Yağmur geliyor – Günün Haberleri

Meteoroloji “4 – 10 Ağustos 2022 Hava sıcaklıklarında mühim bir değişim olmayacağı, cenup ve doğu kesimlerde mevsim normalleri üstünde, öteki yerlerde mevsim normalleri civarında seyredeceği tahmin ediliyor.” açıklamasını yapmış oldu. 5 günlük raporda iste İstanbul başta olmak suretiyle Marmara ve Karadeniz kıyılarında gökgürültülü sağanak yağışın etkili olması ön görülüyor.
METEOROLOJİK GÖRÜNÜM
Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafınca meydana getirilen son değerlendirmelere gore: Ülkemizin şimal kesimleri ile Akdeniz’in iç kesimlerinin parçalı ve yer yer fazlaca bulutlu, Batı Karadeniz’in iç kesimleri, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya, Yalova ve Sinop çevreleri, Balıkesir’in şimal, Düzce’nin ve Kastamonu’nun kıyı kesimleri ile Batı Akdeniz’in Toroslar kesiminin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, öteki yerlerin azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. HAVA SICAKLIĞI: Mühim bir değişim olmayacağı, yurdun şimal kesimlerinde mevsim normalleri civarında, öteki yerlerde mevsim normallerinin 3 ila 5 aşama üstünde seyredeceği tahmin ediliyor.
RÜZGAR: Çoğu zaman şimal ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafifçe, ara sıra orta kuvvette; Marmara’nın batısı ile Şimal Ege kıyılarında güçlü (30-50 km/sa) olarak eseceği tahmin ediliyor.
BÖLGELERİMİZDE HAVA
MARMARA
Parçalı ve fazlaca bulutlu, Kırklareli, İstanbul, Kocaeli, Sakarya ve Yalova çevreleri ile Balıkesir’in şimal kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; bölgenin batısında şimal ve kuzeydoğu yönlerden güçlü olarak (30-50 km/saat) esmesi umut ediliyor.
EGE
Azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; Şimal kıyılarında şimal ve kuzeydoğu yönlerden güçlü olarak (30-50 km/saat) esmesi umut ediliyor.
AKDENİZ
Azca bulutlu ve açık, zaman içinde iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, yarın (Perşembe) öğle saatlerinden sonrasında Batı Akdeniz’in Toroslar kesiminin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
İÇ ANADOLU
Azca bulutlu ve açık, zaman içinde şimal kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
BATI KARADENİZ
Parçalı bulutlu, iç kesimleri ile Sinop çevreleri, Düzce’nin kıyı kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
ORTA ve DOĞU KARADENİZ
Parçalı fazlaca bulutlu, kıyı kesimlerinin mahalli olmak suretiyle sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.
DOĞU ANADOLU
Azca bulutlu ve açık, zaman içinde kuzeydoğu kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.
GÜNEYDOĞU ANADOLU
Azca bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.
 

Son Dakika Haberler