Son dakika… Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan İstanbul’da açıklamalar

23.09.2022 14:07 Son Güncelleme: 23.09.2022 14:15 Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklaması şu şekilde;
Rusya-Ukrayna savaşıyla ilgili olarak öncelikli tahıl koridoru meselesi, arkasından tutsak takasıyla ilgili süreçte hamd olsun 4 milyon tonu aşan bir tahıl koridorundan gidişler oldu.
Hala devam ediyor. Bizim doğal olarak şu andaki mühim adımlarımızdan biri Rusya tarafınca gelecek olan tahıl. En önemlisi gübre nakli meselesi. Bunu başlattığımız anda fukara ülkelere nakli yapmamız onları ciddi manada hareketlendirecektir.
“PUTİN’İN ÜZERİNDE DURDUĞU İSMİ RUSYA’YA GÖNDERDİK”
Tutsak takasında da 200 ismin üstünde durmuştuk. 200 ismin hepsi de bizde mevcut. Bunlar bizim misafirimiz, birisi Putin’in bilhassa üstünde durduğu bir isimdi. Bu adı de Rusya’ya yolladık. Iktisat yönetimi toplantısı
Neleri ele alacağımızı açıklarsam doğru olmaz. Bu yalnız Mir Kart değil, alternatifi olarak elimizde neler var. Bunlar üstünde duracağız. Bu çalışmamızı sürdüreceğiz.
Kılıçdaroğlu’nun açıklamaları
Dostlar o bizim derdimiz değil, o onların derdi. Onun derdi niye bizi gersin ki. Biz işimize bakıyoruz. Cumhur İttifakı emin bir halde yola devam ediyor, onlar da kararsız şekilde yola devam ediyor. Aramızda fark bu.
Central Park’ta yanımıza gelen dünyanın değişik ülkelerinden dostlar, hepsi hakikaten ummadığım, beklemediğim şekilde değişik yaklaşımlarla, değişik sorularla teveccühlerini gösterdiler. Bu da bizi mutlu etti, demek ki dünyada sevenlerimiz var.

Son Dakika Haberler